Sporo podróżowaliśmy po świecie i Mazur właściwie nie znaliśmy. Przyjechaliśmy tu pewnego letniego dnia z naszą brytyjską rodziną, która zapragnęła poznać Krainę Wielkich Jezior. To były piękne wakacje z snuciem planów na przyszłość, ale już w mazurskiej przestrzeni. W widokach na zachodzące słońce nad jeziorem Ryńskim, zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Uznaliśmy, że nie ma piękniejszego skrawka ziemi w niedalekiej odległości od naszego domu.

Wzięliśmy więc na barki trud remont i adaptacji rozpadającej się rudery. Cały proces pochłonął mnóstwo pracy , czasu i stresu. To było pasmo gigantycznych wyrzeczeń i nieustanne dążenie do zrealizowania założonego celu. Przez parę lat dzieliliśmy czas między Mazurami i Warszawą , spędzając wiele godzin w samochodzie. Projektem wnętrz i wyposażeniem zajęliśmy się sami. Pokoje nie przypominają pomieszczeń hotelowych. Każdy jest inny, ma niepowtarzalny charakter. Są komfortowe i urządzone w stylu klasycznym.

Pensjonat jest naszym domem w który wkładamy dużo serca i jeszcze więcej pracy. Cały czas coś remontujemy, dopieszczamy i zapuszczamy korzenie coraz bardziej.

Na skraju wsi

Niewątpliwą atrakcją Siedliska jest jego ustronne położenie na skarpie, na końcu wsi Rybical, z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu jeziora Ryńskiego i pięknego lasu.

Z naszych okien rozpościera się niesamowity widok na „Ptasią Wyspę” – największy w Polsce rezerwat lęgowy mew śmieszek. Te hałaśliwe ptaki wodne przylatują na wsypę w połowie marca, by założyć gniazda, bezpiecznie wychować młode i odlecieć w połowie miesiąca sierpnia. Chmary ptaków zamieszkujących wyspę są niezapomnianym widokiem, który możemy podziwiać bezpośrednio z okien i tarasu.

Gościnność

Opiekujemy się naszymi Gośćmi i staramy się, by czuli się u nas wyjątkowo. Niezmiernie cieszy nas fakt, że większość Goście do nas wraca.

Środowisko

Co robimy, aby świadomie dbać o środowisko i sprostać współczesnym wyzwaniom zrównoważonego rozwoju?

  • Wykorzystujemy energię z odnawialnych źródeł – fotowoltaika i pompy ciepła.
  • Woda, którą leci w kranach, pochodzi ze specjalnie dobranego filtra, dzięki czemu nie ma potrzeby zakupu wody butelkowanej, nie kumulujemy plastiku.
  • Nie zmieniamy ręczników codziennie, zawsze kiedy poprosisz.
  • Segregujemy śmieci.

Zwierzęta

Możecie zabrać ze sobą psy i koty, ale muszą być łagodne – mamy tu wolno biegającego, przyjaznego psa rasy Border collie – Ralpha i koty.
Wasze pupile są u nas mile widziane.

Otoczenie

Jesteśmy w samym sercu Mazur, na Szlaku Wielkich Jezior, skąd możecie Państwo wyruszyć w rejs żaglami lub motorówką.

  • Posiadamy bezpośrednie zejście do jeziora , kąpielisko oraz dwa prywatne pomosty, przy których można zacumować łódź i spędzać aktywnie czas podczas sportów wodnych.
  • Na terenie naszego siedliska znajduje się sauna zewnętrzna z panoramicznym widokiem na jezioro, niewielki plac zabaw, miejsce na ognisko, grill.
  • Restauracja z tarasem widokowym , z którego mogą Państwo oglądać spektakularne zachody słońca , serwuje tradycyjne potrawy regionalne.
  • Do dyspozycji gości kajaki, rowery wodne, łódź wiosłowa.
  • Oferujemy wynajem łodzi motorowej.